ACASA470124701P100
DigiKey Part Number
ACASA-4.7K/4.7K-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
ACASA-4.7K/4.7K-2CT-ND - Cut Tape (CT)
ACASA-4.7K/4.7K-2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACASA470124701P100
Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Detailed Description
4.7k Ohm ±0.5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±50ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
ACASA470124701P100 Models
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
4.7k
Tolerance
±0.5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)