VJ0603Y682KXAAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 7,710
Datasheet
Upgrade
KEMET
6800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y682KXAAP
DigiKey Part Number
VJ0603Y682KXAAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y682KXAAP
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y682KXAAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)