VJ0603A680GXBAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
KEMET
68 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A680GXBAP
DigiKey Part Number
VJ0603A680GXBAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A680GXBAP
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603A680GXBAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)