CRHV1206AF200MJNEF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Techno
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Techno
In Stock: 736
Datasheet
200 MOhms ±5% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage Thick Film
CRHV1206AF200MJNEF
DigiKey Part Number
3579-CRHV1206AF200MJNEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRHV1206AF200MJNEFCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRHV1206AF200MJNEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRHV1206AF200MJNEF
Description
CRHV1206, 3-SIDED, SOLDER COATED
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.027" (0.69mm)