CRHA2510AF200MFKEF
DigiKey Part Number
3579-CRHA2510AF200MFKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRHA2510AF200MFKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRHA2510AF200MFKEF
Description
CRHA2510 200M 1% EF E3
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 MOhms ±1% 0.6W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.100" W (6.35mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)