T95R226M035HZSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 2824 (7260 Metric) 240mOhm
T95R226M035HZSL
DigiKey Part Number
T95R226M035HZSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95R226M035HZSL
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2824
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95R226M035HZSL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
240mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
35 V