T95C106K025HSSS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 2812 (7132 Metric) 570mOhm
T95C106K025HSSS
DigiKey Part Number
T95C106K025HSSS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95C106K025HSSS
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2812
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95C106K025HSSS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
570mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
25 V