Image for RCMS0247R00FHA22 is not available
RCMS0247R00FHA22
DigiKey Part Number
716-RCMS0247R00FHA22CT-ND - Cut Tape (CT)
716-RCMS0247R00FHA22TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCMS0247R00FHA22
Detailed Description
47 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
150°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)