LTO150F10R00FTE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Ohmite
In Stock: 0
Datasheet
10 Ohms ±1% 150W Through Hole Resistor TO-247-2 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive Thick Film
LTO150F10R00FTE3
DigiKey Part Number
716-LTO150F10R00FTE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTO150F10R00FTE3
Description
LTO 150 F 10U 1% TU30 E3
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LTO150F10R00FTE3 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
TO-247
Resistance
Size / Dimension
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.976" (24.80mm)