ISOA100R12202JT
DigiKey Part Number
716-ISOA100R12202JT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISOA100R12202JT
Description
ISOA 100 R1 22K 5% TUBE
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 kOhms ±5% 100W Thick Film Chassis Mount Resistor
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Non-Inductive
Packaging
Tube
Coating, Housing Type
Aluminum
Part Status
Active
Mounting Feature
Flanges
Resistance
22 kOhms
Size / Dimension
1.504" L x 0.984" W (38.20mm x 25.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)
Power (Watts)
100W