CHA02016-50RGFTD
DigiKey Part Number
716-CHA02016-50RGFTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
716-CHA02016-50RGFTDCT-ND - Cut Tape (CT)
716-CHA02016-50RGFTDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHA02016-50RGFTD
Description
CHA 02016 50U 2% F TR1000 e2
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Ohms ±2% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 02016 (0504 Metric) Thin Film
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
02016 (0504 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.019" L x 0.015" W (0.48mm x 0.39mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.019" (0.47mm)