T55V227M010C0025 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 9,822
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 700
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T55-CaseV_Bottom
T55V227M010C0025
DigiKey Part Number
3581-T55V227M010C0025TR-ND - Tape & Reel (TR)
3581-T55V227M010C0025CT-ND - Cut Tape (CT)
3581-T55V227M010C0025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T55V227M010C0025
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay Polytech
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
10 V