T54EE157M035ESA050
DigiKey Part Number
3581-T54EE157M035ESA050TR-ND - Tape & Reel (TR)
3581-T54EE157M035ESA050CT-ND - Cut Tape (CT)
3581-T54EE157M035ESA050DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T54EE157M035ESA050
Description
CAP TANT POLY 150UF 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Vishay Polytech
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
EE
Voltage - Rated
35 V
Ratings
COTS
Type
Molded
Features
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz