T54EE157M030EZA075
DigiKey Part Number
3581-T54EE157M030EZA075TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T54EE157M030EZA075
Description
CAP TANT POLY 150UF 30V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 30 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Vishay Polytech
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
EE
Voltage - Rated
30 V
Ratings
COTS
Type
Molded
Features
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm @ 100kHz