WFMB2010R3300FEA
DigiKey Part Number
541-10277-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-10277-1-ND - Cut Tape (CT)
541-10277-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WFMB2010R3300FEA
Description
RES 0.33 OHM 2.0 W 1% 2010 SMD
Manufacturer Standard Lead Time
49 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)