RWR84S2000FRB12
DigiKey Part Number
541-RWR84S2000FRB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR84S2000FRB12
Description
RES 200 OHM 7W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 Ohms ±1% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
RWR84S2000FRB12 Models
Category
Features
Military, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate
R (0.01%)