B30-7100-PCB
DigiKey Part Number
438-1106-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B30-7100-PCB
Description
BREADBOARD PREPUNCHED INSULATING
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Breadboard, Prepunched Insulating 0.100" (2.54mm)
Category
Proto Board Type
Manufacturer
Twin Industries
Pitch
0.100" (2.54mm)
Packaging
Bulk
Board Thickness
0.062" (1.57mm) 1/16"