UR024-06N
DigiKey Part Number
TL1783-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UR024-06N
Description
CBL USB2.0 A RCPT TO A PLUG 0.5'
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 2.0 Cable A Female to A Male 0.50' (152.4mm) Shielded
Category
Specifications
USB 2.0
Mfr
Transfer Rate
480Mbps
Packaging
Bulk
Wire Gauge
24 AWG, 28 AWG
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Configuration
Color
Black
Length
0.50' (152.4mm)