L6R120D-120
DigiKey Part Number
2103-L6R120D-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L6R120D-120
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 108W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 108 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Manufacturer
Tri-Mag, LLC
Applications
ITE (Commercial)
Series
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
39.4" (1.00m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
6.61" L x 2.60" W x 1.54" H (168.0mm x 66.0mm x 39.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cULus, EN, FCC, TUV
Voltage - Output
12V
Standard Number
Current - Output (Max)
9A
Weight
1.301 lb (590.0 g)
Power (Watts)
108 W