OPA2343UA/2K5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | OPA2343UA/2K5 |
Description | IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | CMOS Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | OPA2343UA/2K5 Models |
Category | Voltage - Input Offset 2 mV |
Mfr | Current - Supply 850µA (x2 Channels) |
Series | Current - Output / Channel 50 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V |
Part Status Active | Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V |
Amplifier Type | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Number of Circuits 2 | Mounting Type Surface Mount |
Output Type Rail-to-Rail | Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Slew Rate 6V/µs | Supplier Device Package 8-SOIC |
Gain Bandwidth Product 5.5 MHz | Base Product Number |