DS100BR111SQ/NOPB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Texas Instruments
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Texas Instruments
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 207
In Stock: 551
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 341
Buffer, ReDriver 2 Channel 10.3Gbps 24-WQFN (4x5)
DS100BR111SQ/NOPB
DigiKey Part Number
296-42705-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-42705-1-ND - Cut Tape (CT)
296-42705-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DS100BR111SQ/NOPB
Description
IC REDRIVER SATA 2CH 24WQFN
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DS100BR111SQ/NOPB Models
Category
Signal Conditioning
Input Equalization, Output De-Emphasis
Manufacturer
Capacitance - Input
10 pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.375V ~ 3.6V
Part Status
Active
Current - Supply
50mA
Type
Buffer, ReDriver
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C