T3PS23203P
DigiKey Part Number
1133-T3PS23203P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T3PS23203P
Description
PWR SPLY 2OUT 0-32V/0-3A LINEAR
Customer Reference
Detailed Description
0 ~ 32VDC, 0 ~ 32VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply LCD 0 ~ 3A, 0 ~ 3A Output 192W Features Linear, Programmable
Category
Features
Linear, Programmable
Manufacturer
Teledyne LeCroy
Power (Watts)
192W
Packaging
Box
Voltage Regulation - Line
0.01% + 3mV
Part Status
Not For New Designs
Voltage Regulation - Load
0.01% + 3mV
Type
Bench (AC to DC)
Current Regulation - Line
0.2% + 3mA
Number of Outputs
2
Current Regulation - Load
0.2% + 3mA
Voltage - Output
0 ~ 32VDC, 0 ~ 32VDC
Ripple
0.35mV rms
Current - Output
0 ~ 3A, 0 ~ 3A