CCP1.50BK250
DigiKey Part Number
1030-CCP1.50BK250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCP1.50BK250
Description
EXPAND SLEEVE 1.5" X 250' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 250' (76.20m) Black
Length
250' (76.20m)
Wall Thickness
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.500" (38.10mm)
Diameter - Inside, Expanded
2.000" (50.80mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 63
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in CAD
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
EXPAND SLEEVE 1.5" X 50' BLACK