RN204-2-02-1M1
DigiKey Part Number
817-2162-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN204-2-02-1M1
Description
CMC 1.1MH 2A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.1 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2A DCR 57mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
57mOhm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tube
Approval Agency
ENEC, UR, VDE
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.575" (14.61mm)
Inductance @ Frequency
1.1 mH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
2A