RC212-0.3-30M
DigiKey Part Number
817-RC212-0.3-30M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC212-0.3-30M
Description
CMC 30MH 300MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 300mA DCR 2.2Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.2Ohm
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Approval Agency
VDE
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.602" L x 0.291" W (15.30mm x 7.40mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.693" (17.60mm)
Inductance @ Frequency
30 mH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
300mA