YP1047KJ
DigiKey Part Number
A105617-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YP1047KJ
Description
RES CAP BLEEDER 47K OHM 5% 10W
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 kOhms ±5% 10W Bleeder, Capacitor Specialized Resistor Wirewound ±100ppm/°C Capacitor, 31.8mm Pitch
Category
Resistance
47 kOhms
Manufacturer
TE Connectivity Passive Product
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
10W
Packaging
Bulk
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Type
Bleeder, Capacitor
Mounting Type
Capacitor, 31.8mm Pitch