SBCHE410RJ
DigiKey Part Number
A105598-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBCHE410RJ
Description
RES 10 OHM 5% 4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial, Radial Formed Flame Proof, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
SBCHE410RJ Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.315" x 0.276" Rectangular x 0.787" L (8.00mm x 7.00mm x 20.00mm)