HSA5030RF
DigiKey Part Number
A137161-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA5030RF
Description
RES CHAS MNT 30 OHM 1% 50W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms ±1% 50W Wirewound Chassis Mount Resistor
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Resistance
30 Ohms
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±1%
Power (Watts)
50W