HSA2533RF
DigiKey Part Number
A137142-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA2533RF
Description
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 25W
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms ±1% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HSA2533RF Models
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Resistance
33 Ohms
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±1%
Power (Watts)
25W