CRGP2010F27R
DigiKey Part Number
A130641TR-ND - Tape & Reel (TR)
A130641CT-ND - Cut Tape (CT)
A130641DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGP2010F27R
Description
RES 27 OHM 1% 1.25W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 Ohms ±1% 1.25W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRGP2010F27R Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)