ANT-916-CHP-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT-916-CHP-T |
Description | RF ANT 916MHZ CHIP SOLDER SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ANT-916-CHP-T Models |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer TE Connectivity Linx | VSWR 2 |
Series | Gain 0.5dBi |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power - Max 3 W |
Part Status Active | Termination Solder |
RF Family/Standard General ISM | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Height (Max) 0.067" (1.70mm) |
Frequency (Center/Band) 915MHz | Applications ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox |
Frequency Range 911MHz ~ 921MHz | Base Product Number |