ANT-868-HETH
DigiKey Part Number
343-ANT-868-HETH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-HETH
Description
868MHZ HELICAL ANT THROUGH HOLE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LPWA Helical Solder Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-868-HETH Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
2.2
Series
Return Loss
-8.5dB
Packaging
Bulk
Gain
5.6dBi
Part Status
Active
Power - Max
15 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Through Hole
Frequency (Center/Band)
868MHz
Height (Max)
0.350" (8.90mm)
Frequency Range
862MHz ~ 876MHz