DTM15-12PC
DTM15-12PC
DTM15-12PC
DTM15-12PC
DigiKey Part Number
1734-1085-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTM15-12PC
Description
CONN HEADER VERT 12POS 4.2MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Panel Mount, Through Hole 12 position 0.165" (4.20mm)
EDA/CAD Models
DTM15-12PC Models
Category
Mounting Type
Mfr
Termination
Solder
Series
Fastening Type
Latch Holder
Packaging
Bulk
Contact Length - Post
0.120" (3.05mm)
Part Status
Active
Insulation Height
1.299" (33.00mm)