YFF18SC1H221MT0H0N
DigiKey Part Number
445-16138-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16138-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16138-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF18SC1H221MT0H0N
Description
CAP FEEDTHRU 220PF 20% 50V 0603
Detailed Description
220 pF Feed Through Capacitor 50V 1 A 300mOhm 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF18SC1H221MT0H0N Models
Category
Current
1 A
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
30dB @ 800MHz ~ 6GHz
Capacitance
220 pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated
50V