YFF18PC0J224MT0H0N
DigiKey Part Number
445-16131-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16131-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16131-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF18PC0J224MT0H0N
Description
CAP FEEDTHRU 0.22UF 6.3V 0603
Detailed Description
0.22 µF Feed Through Capacitor 6.3V 4 A 30mOhm 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF18PC0J224MT0H0N Models
Category
Current
4 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
40dB @ 3MHz ~ 1GHz
Capacitance
0.22 µF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated
6.3V