YFF15SC1E103MT000N | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | YFF15SC1E103MT000N |
Description | CAP FEEDTHRU 10000PF 25V 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF Feed Through Capacitor 25V 1 A 80mOhm 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | YFF15SC1E103MT000N Models |
Category | Current 1 A |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) (Max) 80mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Insertion Loss 30dB @ 20MHz ~ 4GHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Feed Through | Package / Case 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad |
Capacitance 10000 pF | Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) |
Tolerance ±20% | Height (Max) 0.014" (0.35mm) |
Voltage - Rated 25V |