YFF15PC1C104MT000N
DigiKey Part Number
445-8052-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8052-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8052-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF15PC1C104MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 16V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Feed Through Capacitor 16V 3 A 30mOhm 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF15PC1C104MT000N Models
Category
Current
3 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Insertion Loss
40dB @ 9MHz ~ 1GHz
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Voltage - Rated
16V