VLS5045EX-220M
DigiKey Part Number
445-174849-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174849-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174849-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS5045EX-220M
Description
FIXED IND 22UH 1.8A 162.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 162.5mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS5045EX-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
162.5mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)