IFL16-030NB300X200
DigiKey Part Number
445-174502-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFL16-030NB300X200
Description
RF EMI SHIELD SHEET 300MMX200MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Sheet Flexield IFL Non-Conductive, Single Sided 7.874" (200.00mm) X 11.811" (300.00mm) X 0.001" (0.03mm)
Category
Shape
Sheet
Manufacturer
TDK
Length
11.811" (300.00mm)
Series
Width
7.874" (200.00mm)
Packaging
Bulk
Thickness - Overall
0.001" (0.03mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C