CGJ3E3C0G2D151J080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 2,265
Datasheet
150 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CGJ3E3C0G2D151J080AA
DigiKey Part Number
445-9145-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9145-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ3E3C0G2D151J080AA
Description
CAP CER 150PF 200V C0G 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGJ3E3C0G2D151J080AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)