CGJ3E2C0G1H151J080AA
DigiKey Part Number
445-10552-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10552-1-ND - Cut Tape (CT)
445-10552-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ3E2C0G1H151J080AA
Description
CAP CER 150PF 50V C0G 0603
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ3E2C0G1H151J080AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)