CGA6M3X8R2A474K200AD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA6M3X8R2A474K200AD |
Description | CAP CER 0.47UF 100V 1210 EPOXY |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA6M3X8R2A474K200AD Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Epoxy Mountable |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.087" (2.20mm) |