CGA5L2X7R2A474K160AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA5L2X7R2A474K160AA |
Description | CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA5L2X7R2A474K160AA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |