CGA3E2C0G1H101J080DA
DigiKey Part Number
445-CGA3E2C0G1H101J080DACT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA3E2C0G1H101J080DADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2C0G1H101J080DA
Description
AUTOMOTIVE GRADE,0603,C0G,50V,10
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)