C3225X7T2W224M200AE
DigiKey Part Number
445-6831-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6831-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6831-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7T2W224M200AE
Description
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X7T2W224M200AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)