C3216NP02A103J115AA
DigiKey Part Number
445-14665-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14665-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14665-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216NP02A103J115AA
Description
CAP CER 10000PF 100V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3216NP02A103J115AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)