B84771C0010A000
DigiKey Part Number
B84771C0010A000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84771C0010A000
Description
LINE FILTER 250VAC 10A PANEL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 250V 50/60Hz Single Stage IEC 320-C14, Quick Connect
EDA/CAD Models
B84771C0010A000 Models
Category
Current
10 A
Applications
Medical
Packaging
Bulk
Approval Agency
cUL, ENEC, UL
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Filter Type
Single Phase
Mounting Type
Panel Mount
Termination Style
IEC 320-C14, Quick Connect
Voltage - Rated AC
250V
Inductance
240µH