B84143A0025R105
DigiKey Part Number
495-5796-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84143A0025R105
Description
LINE FILTER 520V/300VAC 25A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 25 A 520V, 300V 50/60Hz Single Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B84143A0025R105 Models
Category
Current
25 A
Manufacturer
TDK
Frequency - Operating
50/60Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Bulk
Approval Agency
cUR, ENEC, UR
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Single Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
520V, 300V