B82801A1333A020 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82801A1333A020 |
Description | CURR SENSE XFMR 1:20 SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1:20 Current Sense Transformer 50kHz ~ 1MHz 2.5mOhm Primary, 320mOhm Secondary 33 µH Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82801A1333A020 Models |
Category | Turns Ratio - Primary:Secondary 1:20 |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) 2.5mOhm Primary, 320mOhm Secondary |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.138" L x 0.185" W (3.50mm x 4.70mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm) |
Frequency Range 50kHz ~ 1MHz | Termination Style J Lead |
Type Invasive | Weight 0.006 oz (0.17 g) |
Inductance 33 µH |