B82559B3152A019
DigiKey Part Number
495-B82559B3152A019TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82559B3152A019CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82559B3152A019DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559B3152A019
Description
FIXED IND 1.5UH 30.2A 1.35 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 30.2 A 1.35mOhm Nonstandard, 3 Lead
EDA/CAD Models
B82559B3152A019 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
48.1A
Mfr
Series
DC Resistance (DCR)
1.35mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard, 3 Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.783" L x 0.728" W (19.90mm x 18.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)